E-learning dla kursanta

Jeśli szukasz elastycznego sposobu, wpasowania kursu nurkowego w twój plan zajęć, to materiały nauki online (E-Learning) mogą pomóc w przygotowaniu teoretycznym.

Zalety e-learningu

Jak korzystać efektywnie z e-learningu.

E-learning jest doskonały do rozwijania Twojej wiedzy nurkowej. Możesz w zaciszu domowym opanować 80-90% wiedzy wymaganej do danego kursu. Nawet najlepsze materiały nie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, Więc, kiedy masz wątpliwości lub czegoś nie rozumiesz zapisz to i skonsultuj z instruktorem na kolejnych zajęciach lub po skończeniu danego rozdziału, przez Internet. Instruktor zapewni Ci te brakujące 20-10% wiedzy.

Kurs nurkowania to nie tylko wiedza, to również posiadanie określonych umiejętności, doświadczenia i znajomość sprzętu. Te kolejne elementy jest w stanie zapewnić wyłącznie Instruktor nurkowania podczas zajęć basenowych czy na wodach otwartych. Pod jego okiem opanujesz wymagane umiejętności, jego uwagi pozwolą osiągnąć sukces znacznie szybciej. Doświadczenie można zdobyć praktykując nurkowanie.

Obsługa sprzętu to również umiejętność, której najłatwiej nauczyć się dotykając fizycznie sprzętu – przekonasz się, że większość rzeczy jest banalnie prosta.

Materiały CMAS E-Learning płatne

To nie są oficjalne materiały CMAS, ale takich nie ma poza podręcznikiem do P1.

Materiały zostały przygotowane podobnie jak w innych federacjach. Uczysz się samodzielnie czytając materiały, rozwiązując quizy i egzaminy. Postępy są zapisywane w bazie danych.

Myślę, że ta forma pasuje wielu kursantom, nie muszą chodzić na zajęcia, są w stanie przygotować się w domu. Forma e-learningowa jest znacznie lepsza niż książka, jest interaktywna, quizy mogą doskonale uczyć, źle zrobiony quiz można powtórzyć wielokrotnie.