Kursy nurkowania CMAS

Kurs nurkowania w systemie CMAS pozwoli Ci zapoznać się ze sprzętem nurkowym, jego obsługą oraz umożliwi w prosty, efektywny i bezpieczny sposób nauczenia się oraz doskonalenia podstawowych umiejętności nurkowania.

kurs nurkowania Kraków


Kurs nurkowania w systemie CMAS pozwoli Ci zapoznać się ze sprzętem nurkowym, jego obsługą oraz umożliwi w prosty, efektywny i bezpieczny sposób nauczenia się oraz doskonalenia podstawowych umiejętności nurkowania. Założeniem kursu jest nie tylko nauka nurkowania, ale także sprawienie przyjemności jego uczestnikom, którzy w prosty sposób mogą zdobyć odpowiednią wiedzę. Osoby uczestniczące w zajęciach powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane nurkom.

E-learning

Materiały zostały przygotowane podobnie jak w innych federacjach. Uczysz się samodzielnie czytając materiały, rozwiązując quizy i egzaminy. Postępy w nauce są zapisywane w bazie danych. Dotyczy to, oczywiście tylko teorii, praktykę trzeba fizycznie przerobić w wodzie z instruktorem.

Kursy E-learning »
kursy CMAS
Autobus na 18m - jedna z największych atrakcji Zakrzówka.

Gdzie prowadzimy kursy?

Kraków to miejsce naszego działania, nurkowanie prowadzone są na Zakrzówku, jednym z najbardziej atrakcyjnych akwenów w Polsce, dodatkowo możesz zwiedzić Kraków. Zapraszamy zarówno na kursy specjalizacyjne jak i szkoleniowe. Może warto wybrać się na weekend do Krakowa połączony z nurkowaniem? Zajęcia praktyczne na wodzie otwartej prowadzone są w kamieniołomie wapiennym Zakrzówek położonym w Krakowie lub kamieniołomie dolomitowym w Koparki w Jaworznie.


Kurs CMAS P1

Kurs CMAS P1

Płetwonurek P1 to podstawowy stopień nurkowy w CMAS. W trakcie kursu uczestnik powinien posiąść wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne użytkowanie sprzętu nurkowego na małych głębokościach do 20m.


Kurs CMAS Nawigacyjne (PNA)

Kurs CMAS Nawigacyjne (PNA)

Nawigacja pod wodą nie jest trudna, możemy wykorzystywać naturalne ukształtowanie dna oraz przyrządy pomiarowe: kompas i głębokościomierz. Prawidłowa ocena odległości również stanowi ważny element.


Kurs CMAS Nocne (PNO)

Kurs CMAS Nocne (PNO)

Nurkowanie w nocy posiada zupełnie inny charakter niż nurkowanie dzienne. Posiada posmak tajemniczości i niepokoju. Pozwala poznać nocne życie akwenu, często znacznie bogatsze niż to za dnia.


Kurs CMAS Eksplorator (PE)

Kurs CMAS Eksplorator (PE)

To poszerzenie umiejętności z kursu P1. Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające wykonywanie, w charakterze partnera nurkowego, bezpiecznych nurkowań do głębokości 30 metrów.


Kurs CMAS P2

Kurs CMAS P2

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie na dużych głębokościach (40 m) w grupie z płetwonurkami o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.


Kurs CMAS P3

Kurs CMAS P3

Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające nurkowanie do głębokości 50 m z wykorzystaniem powietrza, prowadzenie grupy płetwonurków do głębokości wynikającej z ich uprawnień.


Kurs CMAS Skafander suchy (SS1)

Kurs CMAS Skafander suchy (SS1)

Skafander suchy jest obecnie równie powszechnie używany jak skafander mokry. Penetracja wraków Bałtyku, stref jeziora poniżej termokliny, czy nurkowanie podlodowe wymaga zastosowania odpowiedniej ochrony termicznej.


Kurs CMAS Nitrox (PN1)

Kurs CMAS Nitrox (PN1)

Nurkowanie na nitroksie staje się obecnie bardzo popularne. Nitrox to mieszanka tlenu i azotu, można uznać, że powietrze również jest nitroksem. Generalnie jednak mieszanki nitroksowe posiadają większą procentową zawartość tlenu niż jest w powietrzu.


Kurs CMAS Pod lodem (PL1)

Kurs CMAS Pod lodem (PL1)

Nurkowanie pod lodem - kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji.


Struktura stopni CMAS

Struktura stopni CMAS

CMAS posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

>CMAS Eksplorator

Eksplorator

Kurs Eksplorator pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

CMAS nocne

Nurkowanie nocne

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania w nocy.