Advanced Adventurer SSI

Kurs pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe, dzięki czemu można czuć się bardziej komfortowo w wodzie. Jest to świetny sposób, aby nadal nurkować i uczyć się pod okiem instruktora SSI.

stopień zaawansowany


Eksploracja, podniecenie, doświadczenia. To jest to, o co chodzi w kursie SSI Advanced Open Water Diver. I nie, trzeba być "zaawansowanym" nurkiem, aby wziąć w nim udział - kurs AOWD zaprojektowano tak, abyś mógł iść na niego prosto po kursu SSI Open Water Diver.

Kurs Advanced Adventurer pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe, dzięki czemu można czuć się bardziej komfortowo w wodzie. Jest to świetny sposób, aby nadal nurkować i uczyć się pod okiem instruktora SSI. Kurs bazuje na tym co nauczyłem się wcześniej i rozwija nowe możliwości, wprowadzając Cię w nowe obszary działalności nurkowej.

Kurs obejmuje pięć nurkowań posiadających charakter specjalizacji. Dwa nurkowania są obowiązkowe, głębokie i nawigacyjne, pozostałe do wyboru. Polecam doskonałą pływalność zerową, wrakowe i nocne, ale może być również fotograficzne, w skafandrze suchym, wielopoziomowe. Doskonały kurs na weekend.

Kurs nurkowania Advanced Adventurer SSI


kurs nurkowania SSI Advanced Adventurer w Krakowie

Kolejnym stopniem po OWD SSI jest Advanced Adventurer SSI. Spytasz po co mi ten stopień? Po pierwsze formalnie poszerza twoje uprawnienia do nurkowań na głębokość 30m. Po drugie wykonujesz kolejne 5 nurkowań pod okiem instruktora w realnych warunkach, masz możliwość poznać nowe techniki i umiejętności, zapytać o rzeczy, których nie rozumiesz lub nie ma ich podręczniku. Unikasz dzięki temu błędów jakie mogą pojawić się przy samodzielnym nurkowaniu (oczywiście chodzi o nurkowanie samodzielnym z partnerem, bez instruktora). Wiele, oczywistych rzeczy nie jest opisanych w książkach, a z doświadczenia wiem, że dla początkującego płetwonurka to nie jest takie oczywiste. Jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach" a tych szczegółów, dowiesz się tylko od doświadczonego instruktora.

A teraz do rzeczy, kurs Advanced Adventurer SSI formalnie można odbyć bezpośrednio po kursie OWD, nie są wymagane dodatkowe nurkowania międzystopniowe. Dobrze jest jednak wykonać 2-6 nurkowań przed kursem, przekonasz się, że nurkowanie samodzielne bez instruktora to zupełnie inne przeżycie. Będziesz również wiedział, na jakie elementy szkolenia zwrócić szczególną uwagę - będziesz bardziej zmotywowanym kursantem. Jednak nie przesadź z ilością nurkowań, jeżeli zrobisz ich 50 czy 100, kurs Advanced Adventurer SSI może już stracić na atrakcyjności, większość technik i umiejętności z kursu, będzie dla Ciebie już znana. Proponuję skorzystać z zasady "lepiej wcześniej niż później".

Kurs Advanced Adventurer SSI składa się z pięciu nurkowań i trwa od 2-3dni, można więc uzyskać certyfikat w jeden weekend.

Struktura stopni SSI

Struktura stopni SSI

SSI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

>Advanced Adventurer

Advanced Adventurer

Kurs Advanced Adventurer pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Nitrox

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.