Enriched Air Diver PADI

Kursu Specjalizacyjny PADI "Nurek Nitroksowy" zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.

nurek nitroksowy


Kursu Specjalizacyjny PADI "Nurek Nitroksowy" zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu. Położony zostanie nacisk na nurkowanie na mieszankach EANx32 i EANx36 (również znanymi jako NOAA Nitrox I i II). Szkolenie nauczy Cię właściwych procedur zapewniających bezpieczeństwo oraz realistycznie przedstawi wady i zalety nurkowania na wzbogaconym powietrzu (nitrox).

Kurs nitroksowy PADI
Nitroks pozwala zwiększyć czas bezdekompresyjny nurkowania.

Celem kursu jest :

  1. Umożliwienie zaplanowania nurkowania i przeprowadzenie nurkowania bezdekompresyjnego z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza zawierającego 22 % do 40 % tlenu, pozostającego w granicach określonych tabelami nurkowymi i limitami stosowania tlenu.
  2. Umożliwienie Ci uzyskania i właściwego dbania o sprzęt wymagany przy nurkowaniu na wzbogaconym powietrzu.
  3. Umożliwienia rozpoznawania i unikania zagrożeń przy wykorzystywaniu tlenu w nurkowaniu.

Kurs nitroksowy PADI (Enriched Air Diver PADI)

Zalety i wady nurkowania na wzbogaconym powietrzu

Kurs kilka lat temu został uproszczony i obecnie jest łatwy i przyjemny. Jest rownież pierwszym krokiem wprowadzającym do nurkowań technicznych (zobacz wymagania DSAT Tec Deep Diver - posiadać certyfikację PADI Enriched Air Diver lub równoważny). Co pewnie zainteresuje każdego, kurs może odbyć się "na sucho" - bez wchodzenia do wody. Takie podejście pozwala bardziej skupić się na teorii oraz znacznie obniża koszt samego kursu. Nie znaczy to wcale, że zawsze tak musi być, jeżeli chcemy nurkować nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić.

Do dyspozycji będziesz miał książkę napisaną w języku polskim. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, a rysunki i zdjęcia bardzo ułatwiają naukę.

nurkowanie na nitroksie
kurs nitrox

Zainteresowany? Jeżeli doszedłeś tak daleko to z pewnością tak! Mój egipski przyjaciel, mówi jeżeli mogę zawsze nurkuję na nitroksie, zwiększam w ten sposób mój limit bezdekompresyjny. Jeżeli Ty również pragniesz nurkować na nitroksie i w ten sposób wykonać pierwszy krok w stronę nurkowań technicznych zapraszam na kurs Enriched Air Diver.

Podręcznik Enriched Air Diver E-Learning »

Struktura stopni PADI

Struktura stopni PADI

PADI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

Advanced Open Water Diver

AOWD

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.