Kurs Master Scuba Diver PADI

Certyfikat Master Scuba Diver potwierdza najwyższe umiejętności i doświadczenie nurkowe i jest uznawany na całym świecie jako wybitne osiągnięcie w nurkowaniu rekreacyjnym. Aby go uzyskać musisz posiadać stopień Rescue i 5 specjalizacji.

kurs MSD PADI


Specjalizacje nurkowe

Specjalizacje są równie ważne, jak kolejne stopnie nurkowe, to na specjalizacjach nauczysz się jak nurkować w skafandrze suchym, w nocy, z łodzi, czy jak robić zdjęcia podwodne. Możesz robić dowolne specjalizacje, które twoim zdaniem są interesujące, ale może warto zastanowić się nad stopniem MSD - najwyższym rekreacyjnym stopniu nurkowym.

Kurs MSD (Master Scuba Diver) PADI

Master Scuba Diver PADI to najwyższy i cieszący się największym uznaniem amatorski stopień nurkowy w PADI. Jego uzyskanie wymaga opanowania szerokiej gamy umiejętności nurkowych oraz zdobycia doświadczenia w różnorodnych warunkach. Certyfikat Master Scuba Diver potwierdza najwyższe umiejętności i doświadczenie nurkowe i jest uznawany na całym świecie jako wybitne osiągnięcie w nurkowaniu rekreacyjnym.

Jeżeli chcesz sprostać temu wyzwaniu i uzyskać certyfikat Master Scuba Diver, skontaktuj się z instruktorem, aby ustalić swoją indywidualną ścieżkę spełnienia wszystkich wymagań i zdobycia odpowiedniego doświadczenia. Musisz posiadać, stopień:

Oczywiście nie wszystkie stopnie musisz uzyskać w PADI, możesz mieć równoważników innych organizacji nurkowych. Kurs jest wymarzonym wyzwaniem dla wszystkich pragnących sprawdzić się w nurkowaniu. Spróbować możesz i Ty. Najczęściej wybierane specjalizacje:

Dostępnych jest szereg specjalizacji, w pierwszej kolejności polecam:


Skafander suchy

Skafander suchy

Penetracja wraków Bałtyku, stref jeziora poniżej termokliny, czy nurkowanie podlodowe wymaga zastosowania odpowiedniej ochrony termicznej. Wie o tym każdy, kto wychodząc z nurkowania nie był w stanie utrzymać w ręce kubka z herbatą.


Nurkowanie wrakowe

Nurkowanie wrakowe

Wraki to hasło elektryzuje wszystkich nurków. W przypadku nurkowań morskich, wraki to najczęściej zatopione statki lub samoloty, przy nurkowaniu w jeziorach lub kamieniołomach mamy do czynienia z różnymi elementami, jak zatopiony samochód, autobus, samolot, koparka czy nawet czołg.


Enriched Air

Enriched Air

Kursu Specjalizacyjny PADI "Nurek Nitroksowy" zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, niebezpieczeństwami, ryzykiem, korzyściami i teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.


Doskonała pływalność

Doskonała pływalność

Wielu początkujących nurków ma olbrzymie trudności, aby poradzić sobie z zachowaniem właściwej pływalności w wodzie. Machanie rękami w celu złapania równowagi, zbyt nerwowe oddychanie to podstawowe grzechy. Zobacz co możesz poprawić?


Nurkowanie nocne

Nurkowanie nocne

Nurkowanie w nocy posiada zupełnie inny charakter niż nurkowanie dzienne. Nurkowanie nocne posiada posmak tajemniczości i niepokoju. Pozwala poznać nocne życie akwenu, często znacznie bogatsze niż to za dnia. Często nurkowania nocne są dużo bardziej atrakcyjne, niż te w świetle dnia.


Nurkowanie głębokie

Nurkowanie głębokie

Deep Diver czyli specjalizacja nurkowania głębokiego pozwala nurkować na głębokość 40m. Może się wydawać że odległość między 30 m a 40m to niewiele, jednak dla wielu nurków po wielki skok jakościowy.


Specjalista sprzętowy

Specjalista sprzętowy

Czy wiesz jaki automat oddechowy kupić i dlaczego? Czy warto kupować sprzęt używany, a jeżeli tak to jaki? Czy wiesz jak działa twój automat oddechowy? Czy wiesz jak uniknąć awarii sprzętu? Czy potrafisz wykonać proste naprawy? Jeżeli nie to ten kurs jest dla Ciebie.


Sidemount

Sidemount

Sidemount czyli konfiguracja boczna - wymyślona dla nurkowań w jaskiniach europejskich, wszędzie tam gdzie należy się przeciskać przez wąskie syfony i szczeliny. Obecnie z impetem wchodzi do nurkowań rekreacyjnych.


Nurkowanie pod lodem

Nurkowanie pod lodem

Kurs nurkowania podlodowego uczy, jak bezpiecznie nurkować pod lodem: jak skonfigurować sprzęt, wybrać miejsce nurkowania, przygotować przerębel, spełnić zasady bezpieczeństwa i prawidłowej asekuracji.


Kurs cavern

Kurs cavernowy

Czy widzisz światło? Jeśli nurkujesz w pobliżu wejścia do jaskini, gdzie naturalne światło zawsze jest widoczne, to jesteś w strefie kawerny. Częścią zabawy jest odkrywanie tajemnic ukrytych w jaskiniach na całym świecie. Jednak koniecznie musisz posiadać wiedzę i umiejętności, aby zrobić to bezpiecznie. Nurkowanie kawernowe to pierwszy krok do nurkowania jaskiniowego.


Nurkowanie w górach

Nurkowanie w górach

Nurkowanie i góry, czy da się to połączyć? Tak i to z powodzeniem. Co prawda Polska nas nie rozpieszcza, pod względem możliwości mamy tylko Tatry, gdzie praktycznie nie można nurkować (Tatrzański Park Narodowy), ale w Austrii jest juz zupełnie inaczej. Należy więc zadać sobie pytanie - Jak nurkować w górach?.


Pozostałe specjalizacje mogą być:

  1. Nurek fotograf (fotografia podwodna).
  2. Nurek przyrodnik.
  3. Nawigacja podwodna (kombinacja nurkowania naturalnego i nawigacji z kompasem)
  4. Nurkowanie jaskiniowe.
  5. Nurkowanie wielopoziomowe.
  6. Poszukiwanie i odzyskiwanie przedmiotów.
  7. Nurkowanie z łodzi.
  8. Nurkowanie w prądzie.
  9. Kurs Discover Tec

kurs Nurkowania Kraków

To również Zakrzówek, ale bardzo podobnie wygląda Jaworzno Koparki

Struktura stopni PADI

Struktura stopni PADI

PADI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

Advanced Open Water Diver

AOWD

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.