Advanced Open Water Diver PADI (AOWD)

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe, dzięki czemu można czuć się bardziej komfortowo w wodzie. Jest to świetny sposób, aby nadal nurkować i uczyć się pod okiem instruktora.

płetwonurek zaawansowany


Eksploracja, podniecenie, doświadczenia. To jest to, o co chodzi w kursie PADI Advanced Open Water Diver. I nie, trzeba być "zaawansowanym" nurkiem, aby wziąć w nim udział - kurs AOWD zaprojektowano tak, abyś mógł iść na niego prosto po kursu PADI Open Water Diver.

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe, dzięki czemu można czuć się bardziej komfortowo w wodzie. Jest to świetny sposób, aby nadal nurkować i uczyć się pod okiem instruktora PADI. Kurs bazuje na tym co nauczyłem się wcześniej i rozwija nowe możliwości, wprowadzając Cię w nowe obszary działalności nurkowej.

Kurs obejmuje pięć nurkowań posiadających charakter specjalizacji. Dwa nurkowania są obowiązkowe, głębokie i nawigacyjne, pozostałe do wyboru. Polecam doskonałą pływalność zerową, wrakowe i nocne, ale może być również fotograficzne, w skafandrze suchym, wielopoziomowe. Doskonały kurs na weekend.

Kurs nurkowania AOWD PADI


kurs nurkowania AOWD PADI (Advanced Open Water Diver) w Krakowie

Kolejnym stopniem po OWD PADI jest Advanced Open Water Diver PADI (w skrócie AOWD). Spytasz po co mi ten stopień? Po pierwsze formalnie poszerza twoje uprawnienia do nurkowań na głębokość 30m. Po drugie wykonujesz kolejne 5 nurkowań pod okiem instruktora w realnych warunkach, masz możliwość poznać nowe techniki i umiejętności, zapytać o rzeczy, których nie rozumiesz lub nie ma ich podręczniku. Unikasz dzięki temu błędów jakie mogą pojawić się przy samodzielnym nurkowaniu (oczywiście chodzi o nurkowanie samodzielnym z partnerem, bez instruktora). Wiele, oczywistych rzeczy nie jest opisanych w książkach, a z doświadczenia wiem, że dla początkującego płetwonurka to nie jest takie oczywiste. Jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach" a tych szczegółów, dowiesz się tylko od doświadczonego instruktora.

A teraz do rzeczy, kurs AOWD PADI formalniemożna odbyć bezpośrednio po kursie OWD, nie są wymagane dodatkowe nurkowania międzystopniowe. Dobrze jest jednak wykonać 2-6 nurkowań przed kursem, przekonasz się, że nurkowanie samodzielne bez instruktora to zupełnie inne przeżycie. Będziesz również wiedział, na jakie elementy szkolenia zwrócić szczególną uwagę - będziesz bardziej zmotywowanym kursantem. Jednak nie przesadź z ilością nurkowań, jeżeli zrobisz ich 50 czy 100, kurs AOWD PADI może już stracić na atrakcyjności, większość technik i umiejętności z kursu, będzie dla Ciebie już znana. Proponuję skorzystać z zasady "lepiej wcześniej niż później".

Kurs AOWD PADI składa się z pięciu nurkowań i trwa od2-3dni, można więc uzyskać certyfikat w jeden weekend.

Proponujemy kurs na jednym z najlepszych akwenów w Polsce - na Zakrzówku. Podstawowe atuty Zakrzówka to: czysta woda o widoczności dochodzącej do 10-15m w okresie czerwca i września, pionowe wapienne ściany opadające do głębokości 20m, zatopione drzewa oraz obiekty takie jak: autobus, nyska, pomosty, łódki. Wszystko to sprawia, że kurs nurkowania na tym akwenie to niezapomniane przeżycie. Dodatkowo w ramach kursu istnieje możliwość wykonania sesji fotograficznej, pamiątka z kursu pozostanie na zawsze nie tylko jako wpis w książeczce nurka.

kurs AOWD PADI

Nurkowanie głębokie na kursie AOWD - można zanurkować na 30m

nurkowanie głębokie

Nurkowanie wrakowe na kursie AOWD - tu odwiedzamy autobus na Zakrzówku

Następny stopień po kursie AOWD PADI to Rescue Diver PADI, gdzie nauczysz się jak postępować w czasie sytuacji awaryjnych, oraz jak pomagać nurkowi, który sobie nie radzi z zaistniałymi problemami. Oczywiście jeżeli jesteś zainteresowany rozwijaniem umiejętności nurkowania w nocy, w suchych skafandrach, na wrakach, z nitroksem itd, zapraszamy na specjalizacje, to świetne kursy, aby poznać techniki niezbędne do określonego rodzaju nurkowania.

nurkowanie wrakowe

Nurkowanie wrakowe na kursie AOWD - koparka w Jaworznie

nurkowanie nocne

Nurkowanie nocne na kursie AOWD - w nocy akwen wygląda zupełnie inaczej

Przebieg kursu AOWD:

← Kurs OWD Następny stopień Rescue → Specjalizacje nurkowe →

Struktura stopni PADI

Struktura stopni PADI

PADI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

Advanced Open Water Diver

AOWD

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.