Kursy nurkowania PADI

Professional Association Diving Instructor - jedna z największych federacji szkolących nurków rekreacyjnych. Ponad 900 000 wydanych certyfikatów rocznie. Zrzesza około 100 000 profesjonalnych instruktorów i przewodników nurkowych. W PADI zrzeszone jest również ponad 4300 baz i szkół nurkowych w 175 krajach.

Kurs PADI

Professional Association Diving Instructor


PADI logo

Jedna z największych federacji szkolących nurków rekreacyjnych. Ponad 900 000 wydanych certyfikatów rocznie. Zrzesza około 100 000 profesjonalnych instruktorów i przewodników nurkowych. W PADI zrzeszone jest również ponad 4300 baz i szkół nurkowych w 175 krajach. Materiały szkoleniowe PADI dostępne są w 20 językach. Ostatnio ukazało się polskie wydanie podręcznika na podstawowy stopień nurkowy Open Water Diver. W Polsce PADI działa od 1997r.

Organizacja powstała w Stanach Zjednoczonych zostało założone w 1967 roku przez Johna Crowina i Ralpha Ericsona, którzy dziś pełnią funkcję odpowiednio: zastępcy i prezesa tej organizacji. Szkolenie w systemie PADI odbywa się według tych samych standardów na całym świecie.

Struktura szkolenia PADI - stopnie nurkowe

 1. Stopień podstawowy PADI Open Water Diver (OWD)
 2. Nurek zaawansowany PADI Advanced Diver (AOWD_
 3. Nurek ratownik PADI Rescue Diver
 4. Mistrz nurkowy PADI Divemaster (DM) pierwszy stopień zawodowy w PADI

PADI struktura szkolenia

Struktura szkolenia PADI - Specjalizacje nurkowe

KURSY SPECJALIZACYJNE - na specjalizacjach nauczysz się w łatwy i przyjemny sposób jak przeprowadzić różnego rodzaju nurkowania

Po kursie OWD (Open Water Diver) możesz uczestniczyć w następujących kursach specjalistycznych:

 1. Nitrox
 2. Nurkowanie w suchym skafandrze
 3. Nurkowanie nocne
 4. Nurkowania górskie
 5. Podwodna nawigacja
 6. Nurkowanie w prądzie
 7. Fotografia podwodna
 8. Specjalista sprzętu podwodnego
 9. Nurkowanie wielopoziomowe
 10. Doskonała pływalność zerowa
 11. Poszukiwanie i wydobywanie
 12. Nurkowania z łodzi

Po kursie Advanced OWD można dodatkowo brać udział w kursach specjalistycznych:

 1. Nurkowanie głębokie - poszerza uprawnienia do 40 m.
 2. Nurkowanie podlodowe - nurkowanie pod lodem, kurs z przyczyn technicznych dostępny tylko w okresie zimy.
 3. Nurkowanie wrakowe (nurkowanie to obejmuje tylko nurkowanie w obrębie widocznego światła wejścia do wraku, bez żadnych przewężeń na maksymalną odległość 40 m od powierzchni do najdalszego miejsca penetracji wraku)
 4. Nurkowanie kawernowe (nurkowanie to obejmuje tylko nurkowanie w obrębie widocznego światła wejścia do jaskini, bez żadnych przewężeń na maksymalną odległość 40 m od powierzchni do najdalszego miejsca penetracji jaskini)

Dodatkowo zamieszczam "Porozumienie zawarte pomiędzy CMAS a PADI, dotyczące szkolenia w ramach drugiego systemu". Zaznaczę tu, że nie chodzi tu o porównanie stopni a o wymagania niezbędne do spełnienia przy podnoszeniu kwalifikacji w innej organizacji (np. jeżeli posiadasz stopień OWD PADI to nie dostaniesz automatycznie P1 CMAS, ale następny stopień czyli w tym przypadku P2 możesz odbyć na szkoleniu CMAS po spełnieniu wymogów z porozumienia). Czasami niezbędne wymogi do odbycia kolejnego stopnia przez krajowe organizacje CMAS są zaostrzane. W Polsce do stopnia P2 decyduje instruktor, czy może przyjąć daną osobę na kurs, od P3 decyduje KDP.

Kursy nurkowania technicznego

Obecnie PADI również oferuje kursy nurkowania technicznego, możesz śmiało przekroczyć granicę 40m i wejść w strefę nurkowań dekompresyjnych. Kursy są przygotowane przez DSAT - Diving Science And Technology. DSAT jest jedną z największych światowych firm o charakterze badawczo rozwojowym, oferującą najnowszy system szkolenia nurków technicznych na świecie, stworzony na bazie wieloletniego doświadczenie w tej dziedzinie.

DSAT proponuje dwa podstawowe kursy techniczne:

 1. kurs DSAT Tec Deep Diver - umożliwiający nurkowanie dekompresyjne do głębokości 50m z użyciem nitroksu do 100% w fazie dekompresyjnej. Stopień posiada dwa poziomy DSAT Tec Level One (nurkowanie bezdekompresyjne) i DSAT Tec Deep Diver. Więcej na stronie kurs DSAT Tec Deep Diver.
 2. Kurs DSAT Tec Trimix Diver - nurkowanie na trimiksie zarówno normoksycznym jak i hipoksycznym. Więcej o tym kursie znajdziesz na stronie kurs DSAT Tec Trimix Diver.

Struktura stopni PADI

Struktura stopni PADI

PADI posiada własną ścieżkę szkolenie, warto się z nią zapoznać bardziej szczegółowo.

Advanced Open Water Diver

AOWD

Kurs Advanced Open Water Diver pozwala zwiększyć twoją pewność siebie i budować nowe umiejętności nurkowe.

Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox

Kurs zaznajomi Cię z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzyściami nurkowania na nitroksie.