Jak zapisać się na kurs nurkowania!
Kursy nurkowania prowadzimy w Krakowie. Zależy ci na szybkim terminie - skontaktuj się z instruktorem
Tel.: (+48) 501 627 846. lub e-mail. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać. Preferujemy kontakt telefoniczny. Więcej.
Inny zwierz
fauna i flora polskich jezior
Mszywioły (Bryozoa)
Organizmy kolonijne, złożone niekiedy z setek tysięcy pojedynczych osobników, tryb życia przeważnie osiadły.
Pajęczaki (Arachnida)
Przedstawicielem pajęczaków jest Wodopójka(Hydrachnida), zaliczana do planktonu. W wodach słodkich występuje dziewięć rodzin wodopójek, z których niektóre gatunki prowadzą pasożytniczy tryb życia.
Stułbia płowa (Hydra vulgaris)
Stułbia płowa (Hydra vulgaris) - rodzaj jamochłonów, żyje w wodach słodkich stojących i wolno płynących, w strefie litoralu, lubi miejsca nasłonecznione, występuje bardzo powszechnie.
Gąbki słodkowodne (Myenia fluvialitis)
Gąbki odżywiają się głównie najdrobniejszymi organizmami planktonowymi, odfiltrowując je z wody. Występujące w Polsce gąbki słodkowodne należą do kosmopolitycznej rodziny Spongillidae (nadecznikowate).
Meduza Kraspedakusta (Craspedacusta sowerbii)
Gatunek słodkowodnej meduzy Craspedacusta sowerbii pierwszy raz został znaleziony w 1880 roku. W Polsce znaleziona w roku 1928 w akwarium w Szamotułach, potem w 1953 roku w akwarium w Warszawie i znowu w akwarium w Lublinie w roku 1965.
Orzęski z rodzaju Ophrydium
To bezkręgowce, teoretycznie występują powszechnie w naszych jeziorach, tworzą kolonie o kształcie kulistym, wielkość koloni dochodzi do 10cm średnicy.
Ośliczka wodna (Asellus aquaticus)
Ośliczka pospolita jest w Polsce skorupiakiem bardzo powszechnym. Wielkość 7-20mm. Występuje praktycznie w każdym zbiorniku z wodą stojącą i wolno płynącą. Żyje przy dnie a w zasadzie chodzi po nim. Pływakiem nie jest dobrym, żeby nie powiedzieć, że kompletnie nie jest przystosowana do pływania.
Nie wiem co to jest
Jeżeli ktoś wie co to jest proszę o kontakt wielkość mniej niż 1cm.