Jak zapisać się na kurs nurkowania!
Kursy nurkowania prowadzimy w Krakowie. Zależy ci na szybkim terminie - skontaktuj się z instruktorem
Tel.: (+48) 501 627 846. lub e-mail. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać. Preferujemy kontakt telefoniczny. Więcej.
Polski
fauna i flora polskich jezior
Pragnę wszystkim nurkującym przybliżyć podwodny świat. Jego integralną częścią jest fauna i flora. Nurkując mamy kontakt z rybami, krabami, koralami i różnego rodzaju roślinnością. Mam nadzieję, że atlas fauny i flory tu zamieszczony pozwoli wszystkim zainteresowanym poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.
Jednocześnie apelują do wszystkich pragnących rozwijać atlas o pomoc w jego redagowaniu. Zdjęcia tu zamieszczone pochodzą z wyjazdów moich oraz moich znajomych i przyjaciół, jeżeli masz zdjęcia przedstawicieli podwodnego świata jeszcze nie zamieszczone na stronie koniecznie napisz.
Andrzej Martin Kasiński
Flora i fauna polskich jezior
Flora słodkowodna
Świat roślinny polskich jezior jest bardzo bogaty, co prawda rozciaga się tylko w obszarze do kilku metrów głębokości (do głębokości termokliny), ale potrafi zadziwić swoją różnorodnością. Poznaj go, aby twoje nurkowania były jeszcze ciekawsze. Miło znać nazwy roślin.
Ryby słodkowodne
Szczupak, sum, czy węgorz, to ryby często spotykane przez płetwonurków. Czy sum może wciągnąć nurka na głębszą wodę a szczupak zaatakować? Tak, ale tylko w bajkach. To nurek jest najniebezpieczniejszym zwierzęciem w polskich wodach słodkowodnych.
Mięczaki
Wszędzie ich pełno, mogą mieć kilka centymetrów lub kilka milimetrów, dzielą się na dwie rodziny małże i ślimaki. Małże prowadzą osiadły tryb życia, ślimaki przeciwnie potrafią się przemieszczać. Poznaj świat zatoczka rogowego, błotniarki stawowej i szczeżui wielkiej.
Raki
W Polsce występują cztery gatunki raków: Rak szlachetny (Astacus astacus), Rak błotny (Astacus leptodactylus), Rak pręgowaty (amerykański), Rak sygnałowy .
Żółwie
W 2011 spotkałem pierwszego żółwia na Zakrzówku, nie był to gatunek rodzimy, a gatunek obcy (żółw żółtolicy), który może zagrozić przedstawicielom rodzimym - żółwiom błotnym
Inny zwierz
Tu znalazły się zwierzęta, które nie zostały zaliczone do wyżej wymienionych, lub po prostu nie wiem co to jest, licze na pomoc osób lepiej znających temat.
Jak możesz pomóc rozwijać Atlas?
Przyślij zdjęcie w maksymalnej jakości jaką posiadasz, albo 900x600px. Bardzo pomoże identyfikacja okazu, czyli nazwa polska, albo łacińska albo angielska.
Zobacz warunki współpracy przy tworzeniu Atlasu.
Kontakt z Martin - tel. 501/62-78-46 e-mail