Spływy kajakowe

spływy kajakowe


Jest wiele form wypoczynku aktywnego, jedną z nich jest kajakarstwo. Nawet osoba niedoświadczona może znaleźć spływy kajakowe o minimalnym stopniu trudności, dostępne praktycznie dla każdego.

Sprzęt

Do spływu kajakowego potrzebny jest sprzęt, generalnie kajak i wiosło, ponieważ używa się powszechnie kajaków dwuosobowych do każdego kajaka potrzebne są dwa wiosła. Wyposażaniem obowiązkowym jest również kamizelka ratownicza dobrana do wielkości osoby. Kamizelce warto poświecić więcej uwagi bo to sprzęt, który dba o nasze bezpieczeństwo pod warunkiem, ze znajduje sie na swoim miejscu a nie pod tyłkiem.

Spływy prowadzone na ostrym nurcie wymagają dodatkowo ochrony głowy czyli kasku.

Długość wiosła to 180 - 200cm, rozmiar to około 40 x 20cm (co daje powierzchnię około 600-700cm2), waga od 1-2kg. Kształty mogą być bardzo różne od bardzo prostych po wymyślne wzory.

Spływy kajakowe

spływ kajakowy rzeka Rospuda

Rospuda
Jezioro Rospuda-Święte Miejsce 2019

Szlak urozmajicony, wiedzie przez kilka jezior: Rospuda, Kamienne, Długie Filipowskie, Gardaś, Głębokie, Sumowo, Krągłe, Bolesty, Rospuda. Najciekawszy odcinek i najbardziej oblegany to Stanica Wodna Małe Raczki - Uroczysko Święte miejsce.


spływ kajakowy Wkra Joniec Pomiechówek

Wkra
Joniec-Pomiechówek 2018

Mój spływ rozpoczął się w Jońcu a zakończył w Pomiechówku bo tam wypożyczyłem kajak, ale wiem że warto popłynąć dalej do Modlina – wtedy zaliczymy za jednym razem trzy rzeki, Wkrę, Narew i Wisłę.


spływ kajakowy Czarna Hańcza

Czarna Hańcza
spływ kajakowy 2018

Okres spływu to sierpień 2018r. Na lokalizację przyjechaliśmy dzień przed wypłynięciem, noc spędziliśmy pod namiotami na polu namiotowym. Rano wypoczęci złożyliśmy namioty i po zapakowaniu kanu i ruszyliśmy na spływ przez trzy kraje Polskę-Białoruś-Litwę.


Wisła spływ kajakowy

Wisła
różne spływy kajakowe

Wisła królowa polskich rzek - długość 1047km, przepływ w odcinku ujściowym wynosi 1000 m³/s. Źródła rzeki znajdują się na południu Polski, na wysokości 1107 m n.p.m. (Czarna Wisełka) i 1080 m n.p.m. (Biała Wisełka), na zachodnim stoku Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Wpływa do Morza Bałtyckiego w Zatoki Gdańskiej.


San Średnia Wieś - Zamek Sobień

San
spływ Średnia Wieś - Zamek Sobień 2017

Spływ 3 godzinny. Odległość około 18km. Trasa charakteryzuje się miejscami o wodzie leniwie płynącej, jak i spokojnymi bystrzami.


nurkowanie rzeka Piaśnica

nurkowanie rzeka Piaśnica

Piaśnica
spływ kajakowy 2012

Piaśnica to krótka rzeka jej długość nie przekracza kilku kilometrów, odcinek dostępny do pływania kajakiem/nurkowania rozciąga się między jeziorem Żarnowieckim a Morzem Bałtyckim - czas spływu kajakiem 1-2h trudność mała.


Dunajec Sromowce Wyżne - Krościenko

Dunajec
spływ Sromowce Wyżne - Krościenko 2008

Jeden dzień wystarczy, aby spłynąć przełomem dunajca z Sromowiec Wyżnych do Krościenka.


Drawa i jezioro Drawsko

Drawa
spływ kajakowy 2008

Jeden dzień w kanu na Drawie i jeziorze Drawskim.


Brda spływ kajakowy

Brda
spływ kajakowy 2007

Wakacyjny spływ jednodniowy z dziećmi. Rzeka spokojna i bardzo urokliwa. Spływ zaczynamy w Konarzynkach, kończymy w Swornychgaciach.


Rawka - więcej na stronie - spływ kajakowy Rawka.

Zubrzyca -

Do przepłynięcia

Szwedzkie szkiery

Rzeka Piława i Rurzyca