Jak zapisać się na kurs nurkowania!
Kursy nurkowania prowadzimy w Krakowie. Zależy ci na szybkim terminie - skontaktuj się z instruktorem
Tel.: (+48) 501 627 846. lub e-mail. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać. Preferujemy kontakt telefoniczny. Więcej.
Tytułem wstępu, czyli jak oczarować wszystkich?
fotografia podwodna
Pewnie często opowiadałeś swoim przyjaciołom o przeżyciach z podwodnych wypraw? Słowa, nawet najpiękniejsze nie są w stanie przekazać tego, co może dobre zdjęcie. A tym bardziej to wykonane samodzielnie!
Sadzę, że każdy trzymał kiedyś aparat fotograficzny w dłoni i robił zdjęcia. Jedni potrafią tylko przyciskać mały guziczek u góry aparatu, inni potrafią w sposób świadomy nastawić wszystkie parametry ekspozycji i wykonać zdjęcie ciekawe kompozycyjnie.
Obecnie do dyspozycji mamy dwie główne drogi:
- użycie aparatów analogowych - mamy tutaj duży wybór aparatów od tanich jednorazówek do bardzo drogich aparatów dla profesjonalistów.
- użycie aparatów cyfrowych (fotografia cyfrowa) - bardzo dynamicznie rozwijający się dział fotografii podwodnej. Osobiście jestem zdania, że dla przeciętnego nurka jest to najlepsza droga do osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów w krótkim czasie.
Pragnę odczarować temat fotografii podwodnej. Mam nadzieję że poniższy kurs w sposób przyjemny przybliży wszystkim temat.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, dla podgrzania atmosfery i zachęcenia do kursu. Wszystkim życzę aby robili takie zdjęcia, lub lepsze. Dodam, że o wyniku sesji fotograficznej nie decydują tylko umiejętności fotografa, ale również sprzęt oraz zastane warunki. I oceniam że wszystkie w podobnym stopniu.
Mając prosty aparat w obudowie, jesteśmy w stanie wykonać poprawne zdjęcia na małej głębokości, głębiej ze zdjęcia znikną kolory i efekt naszej parcy będzie nieciekawy.
Dodatkowa lampa błyskowa, to pierwszy element niezbędny, aby zbliżyć się do zdjęć tutaj zamieszczonych. W świat makrofotografii wkroczymy dopiero po zakupieniu dodatkowej soczewki makro i w sumie jest to najszybsza droga do uzyskania dobrych efektów. Niezbędne będzie również posiadanie idealnej pływalności zerowej.
Drogę do fotografii szerokokątnej otworzy nam zakupienie konwertera szerokokątnego i iluminatora sferycznego. Bez takiemu sprzętu zapomnijmy o ujęciu na zdjęciu całego wraku. Przy standardowym obiektywie aby objąć cały wrak, należy cofnąć się tak daleko, że praktycznie nie widać obiektu zdjęcia.
W Polsce również można wykonać niezłe zdjęcia, potrzeba trochę słońca, czystej wody, obiektywu szerokokątnego oraz lampy błyskowej.
Zawsze liczmy siły na zamiary. Szukajmy ciekawych ujęć, dużo fotografujmy i dbajmy o sprzęt, woda słona dla elektroniki jest zabójcza.
Nie zwracajmy uwagi na niepowodzenia, traktujmy je jak nowe doświadczenie.
Foto tu zamieszczone to naprawdę extra zdjęcia. Mam nadzieję że zachęcają do podwodnej fotografii.