Logbook - rejest nurkowań

sprzęt nurkowy


Logbook - czyli rejestr nurkowań, zawiera spis naszych nurkowań. Tych szkoleniowych i tych nie szkoleniowych. Świadczy o naszym doświadczeniu. Możemy się z niego dowiedzieć o ilości przeprowadzonych nurkowań oraz czasie spędzonym pod wodą.

Zapisujemy w nim podstawowe parametry nurkowania, takie jak:

  1. Godzinę wejścia do wody
  2. Godzinę wyjścia
  3. Czas nurkowania (wcale nie musi to być różnica miedzy godzina wejścia a godzina wyjścia, bo część nurkowania możemy spędzić na powierzchni)
  4. Głębokość nurkowania wyrażoną w metrach.
  5. Miejsce nurkowania
  6. Inne parametry związane z nurkowaniem takie jak temperatura wody i powietrza, pojemność butli, rodzaj automatu oddechowego, posiadany skafander i dodatki.
  7. W typie nurkowania można wpisać jakie to było nurkowanie np: pierwsze nurkowanie kursu OWD, nurkowanie nocne, nurkowanie w górach.
  8. Uwagi - to miejsce na opis literacki naszego nurkowania np: nurkowanie na wraku autobusu, trzeba do niego płynąć 15min, widoczność niezła, woda strasznie zimna - ale było super, lub np. tak: widziałem żółwia i 10 skrzydlic, woda jak gotowana ma 34C, widoczność do 40m, oparzyłem się o fire coral boli jak diabli, muszę zdobyć więcej informacji o niebezpiecznych zwierzętach morskich.
  9. Nie zapomnij również poprosić partnera nurkowania o podpis, wpisz jego numer certyfikatu i stopień.

Zwyczajowo log book wypełniamy zaraz po nurkowaniu, kiedy wszystko jeszcze na gorąco pamiętamy. Po kilku dniach może być trudno odtworzyć z pamięci wszystkie parametry nurkowania. Również złą praktyką jest wypełnianie log booka np po wyjeździe, kiedy spisujemy nurkowania z pamięci komputera nurkowego. Najlepiej log book wypełniać każdego dnia, lub nawet po każdym nurkowaniu.

logbook nurkowy

Plik do ściągnięcia w pdf Logbook, 2 karty na A4.

Plik do ściągnięcia w pdf Logbook, 2 karty na A4 - okładka i ostatnia

Plik do ściągnięcia w pdf Logbook, 2 karty na A4 - pierwsza i przedostatnia strona

Plik do ściągnięcia w pdf Logbook, 4 karty na A4.

Plik do ściągnięcia w pdf Logbook, 4 karty na A4 (okładka)