Prądy morskie i oceaniczne

Życie w wodzie


Morza i oceany to nie są podwodne pustynie, mnogość życia jakie tam występuje, jest przeogromna. Posłużę się zdaniem z kursu PADI „przez dziesięć minut nurkowania, zobaczysz więcej, niż przez 10 godzin w lesie”. Tak jest w istocie jeżeli nurkujemy w morzach i oceanach, jeziora i rzeki są ogólnie mniej atrakcyjne, ale i tu jest sporo do zobaczenia.

Ta strona ma być zachęta do poznania tego świata, przejrzyj kolejne strony, nie musisz się wszystkiego uczyć, liźnij temat, ważne tematy zasygnalizujemy poniżej. Mam nadzieję, że jeszcze wiele razy tu wrócisz, aby poznać więcej.

Ważne tematy

Tematy z którymi warto sie zapoznać:

rak sygnałowy
Jak będziemy nurkowali w bardzo czystym jeziorze, możemy spotkać raki, to jest rak sygnałowy – nazwę zawdzięcza białej kropce między szczypcami.

Ekologia

Ekologia - najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz o konsekwencjach wynikających z tego porządku i nieporządku dla istnienia przyrody, w tym również człowieka.

Nurkowie powinni o ekologie dbać. Efekt cieplarniany powoduje susze, opadanie wód gruntowych, podwyższanie temperatury w oceanach i bielenie rafy koralowej, zbyt intensywne połowy zmniejszają ilość ryb w morzach, a wielka góra śmieci dryfująca po ocenach jest przyczyną śmierci wielu morskich stworzeń. Nie dokładajmy się jako nurkowie do tych problemów. Starajmy się je niwelować.