Światło chemiczne

sprzęt nurkowy


Światło chemiczne- szczelna plastikowa laska o długości od 10-20cm dająca po zgięciu delikatne światło luminescencyjne. Świeci różnie od 2 do ponad 24h. Przydatne w następujących rodzajach nurkowania:

czyli wszędzie tam, gdzie widoczność jest ograniczona z powodu ciemności.

Aktywacja polega na zgięciu plastikowej laski w tak sposób, aby doprowadzić do rozbicia wewnętrznej ampułki, a następnie należy potrząsnąć w celu zmieszania płynów. Jest to czynność jednorazowa. Użyte światło nie nadaje się do powtórnego użycia. Świecenie jest wynikiem reakcji chemicznej wynikłej z połączenia się dwóch płynów. W trakcie świecenia nie jest wydzielane ciepło, ani jakakolwiek substancja chemiczna.

Do nurkowania najlepsze jest światło chemiczne o intensywnej barwie w kolorze żółtym, pomarańczowym lub białym, ale jeżeli mamy taką potrzebę możemy również używać innych kolorów: niebieskiego, czerwonego lub zielonego.

Intensywność świecenia zależy niestety od temperatury płynów, kiedy temperatura jest około 20C światło chemiczne działa doskonale, jednak kiedy temperatura płynów zbliży się do zera światło znacznie jest słabsze. Jeżeli chcemy używać światła chemicznego jesienią lub zimą pamiętajmy, aby nie doprowadzać do jego ochłodzenia poniżej zero - efekt świecenia będzie mizerny.

światło chemiczne