Chorwacja - VIII ZLOT NURKOWY W JEZERACH

miejsca nurkowe


Termin: 25 kwietnia - 02 maja 2015r.

Zapraszamy na majówkę z Nautilusem w piękny region północnej Dalmacji - z lazurowym Adriatykiem, pasmami gór i największymi chorwackimi parkami: Krka, Kornaty, Paklenica, Telascica, Vransko Jezero oraz zabytkami z listy UNESCO: starówkami miast Zadar, Szybenik, Split, Trogir.
Tu każdy odnajdzie swoje miejsce!

Baza nurkowa: Wszystkich miłośników wielkiego błękitu, zarówno początkujących, jak i starych wyjadaczy zapraszamy na wspólne nurkowania w Adriatyku z polską bazą nurkową NAUTILUS. Działamy w Chorwacji od 1999r. Baza mieści się w centrum miasteczka Jezera (przy samym porcie jachtowym), przy zatoce, skąd wyrusza nasza łódź. Jesteśmy przygotowani do obsługi grup turystyki nurkowej, kursów nurkowania (od podstaw do PN2(Adv.Nitrox,TMXs) oraz do równoległej obsługi mniejszych grup nurków technicznych. Posiadamy na wyposażeniu bazy defibrylator od SWA, mamy zaplecze audiowizualne, wi-fi free.

Tomisa Nautilus

Łódź: TOMIŚA to duża, wygodna łódź: 30m dł. , 7m. szer., duża dzielność morska ; sprawna, doświadczona załoga; łódź wygodna dla osób towarzyszących, toalety, pokład słoneczny; kabiny - szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi; napoje na łodzi; nurkowania przy wyspach i w spokojnych zatokach.

Jezera: to malownicza, kameralna miejscowość w północnej Dalmacji, na wyspie Murter- urozmaicony krajobraz, bogactwo kulturowe, kuchnia śródziemnomorska, zapach lawendy i rozmarynu, piękne plaże, słońce oraz ciepłe, lazurowe morze, dla aktywnych atrakcyjna ścieżka biegowa wzdłuż wybrzeża. Wyspa sąsiaduje z wielkimi parkami przyrody oferującymi możliwość nurkowania, wspinaczki, obserwacji gatunków zwierząt objętych ochroną, wycieczek rowerowych itp. Ze względu na bardzo wygodny dojazd autostradą oraz wjazd na wyspę przez most, bez opłat, Jezera to doskonała baza wypadowa dla lubiących zwiedzać! Zarówno zabytki z listy światowego dziedzictwa UNESCO, jak i największe parki przyrody są w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów.

Program VIII Zlotu Nurkowego:

dzień 1: sobota- przyjazd uczestników, check dive z brzegu dla chętnych ( g. 20:00 - spotkanie w bazie, przywitanie uczestników, zapoznanie z kadrą, omówienie planu zlotu, poczęstunek lokalnym winem)

dzień 2: niedziela - 2 nurkowania z łodzi, prezentacja defibrylatora od SWA, radiotelefonu GPS NautilusLifeline oraz sprzętu: xDeep, kompresory i suche skafandry Coltri

dzień 3: poniedziałek - 2 nurkowania z łodzi, prezentacja sprzętu: skutery SUEX, pierścienie VDS, ocieplacze Kwark, wieczorny rejs do Szybenika, powrót ok. 23:00

dzień 4: wtorek - 2 nurkowania z łodzi, wieczorem nurkowanie nocne

dzień 5: środa - 2 nurkowania z łodzi, wieczorne slajdowisko - opowieści oraz pokaz zdjęć i filmów z KUBY

dzień 6: czwartek - 2 nurkowania z łodzi w Parku Kornaty, wieczorem slajdowisko- nurkowania w zimnych wodach: Bajkał, Morze Barentsa, Alaska

dzień 7: piątek- 2 nurkowania z łodzi, mecz piłkarski/grill, wieczorem pokaz zdjęć/filmów wykonanych w trakcie zlotu

dzień 8: sobota - zakończenie zlotu, wyjazd uczestników

Pozycje nurkowe : ( kolejność ustalimy na miejscu , by optymalnie dopasować głębokości i wymagania do grup oraz do warunków na morzu) Kaprije, Kablinac, Zirje, Lumbarda, Plic Grmeni, Kukuljari, Sedlo, Pijat, Cavlin , Baćvica - wrak Borko i ściana, Kornaty-Panitula ,Samograd, koncesjonowany Wrak Franceska.
Specjalizacje: w trakcie tygodniowego zlotu nurkowego, przy wykupionym pakiecie nurkowym, jest idealna okazja do uzyskania następujących specjalizacji:

* 150 zł certyfikat + 85 zł książka - dotyczy każdej specjalizacji

Na Majówce można również rozpocząć kursy podstawowe nurkowania (OWD) lub podwyższyć umiejętności AOWD, Deep)

Turystyka nurkowa: cennik bez pakietu 'majówka'
10 nurkowań - 260 Euro
8 nurkowań - 220 Euro
6 nurkowań - 170 Euro
4 nurkowania- 120 Euro
intro nurkowe: 60 Euro