Skrzynia transportowa

sprzęt nurkowy


Skrzynia transportowa, czasami może być jedynym rozwiązaniem, aby w sposób bezpieczny dowieźć na miejsce cały sprzęt. Skrzynie transportowe praktycznie używają wszyscy, zaczynając od wojska a na biznesmenach kończąc. Czym bardziej trudne warunki tym, tym większy pożytek ze skrzyni transportowej.

Największym powodzeniem cieszą się skrzynie Firmy Peli - pewnie z powodu bardzo dużego asortymentu i dożywotniej gwarancji. Produkują hermetyczne skrzynie transportowe o niespotykanej wytrzymałości i trwałości sprawdzone w ekstremalnych sytuacjach (zimno, gorąco, kurz , woda). Skrzynie wykonane są z wysokoudarowego kopolymeru polipropylenowego, ABS, poliwęglanu, stali nierdzewnej. Ze względu na odpowiednie ukształtowanie i dopasowanie dna skrzyni z jej pokrywą oraz dzięki zastosowaniu neoprenowej uszczelki wokół krawędzi pokrywy, możliwe było uzyskanie wodoszczelności i pyłoszczelności. Skrzynie są na tyle szczelne, że niezbędne było umieszczenie w korpusie zaworu rozszczelniającego. Tak na wypadek, gdy skrzynie zostają poddane różnicy ciśnień (np. lot samolotem) i niemożliwe staje się otworzenie ze względu na zjawisko zassania.

Nurkowie używają najczęściej dużych skrzyń transportowych np Peli 1660 do transportu sprzętu nurkowego

skrzynia transportowa

skrzynia Peli 1660

lub skrzyń średnich na bagaż podręczny, o wielkościach umożliwiających włożenie ich do luku bagażowego w samolocie, tu najlepiej się sprawdza skrzynka Peli 1510

skrzynia transportowa

skrzynia Peli 1510

Skrzynie mogą posiadać trzy rodzaje wypełnienia, zależnie od przeznaczenia skrzyni: