Tabliczka nurkowa

sprzęt nurkowy


Tabliczka nurkowa umożliwia zapisywanie oraz odczytywanie informacji pod wodą. Wspaniale pomaga podczas podwodnej kartografii czy jako przypomnienie planu nurkowania, szczególnie instruktorom.

tabliczka nurkowa
Płaska tabliczka nurkowa z tworzywa sztucznego z ołówkiem oraz gumką.

Płaska tabliczka, to najprostsze rozwiązanie, ale niewygodne. Tabliczka może być w kieszeni lub przypięta do sprzętu, w pierwszym przypadku przed użyciem trzeba ją wyciągnąć przed użyciem, w drugim przeszkadza w trakcie nurkowania. Lepsze są tabliczki profilowane, zakładane na rękę. Mamy do nich łatwy dostęp przez całe nurkowanie. Dzięki temu, że składają się z kilku tabliczek mamy sporo miejsca na notatki.

tabliczka nurkowa
Tabliczka nurkowa profilowana, zakładana na rekę.
tabliczka nurkowa
Dzięki temu, że składają się z kilku tabliczek mamy sporo miejsca na notatki.
tabliczka nurkowa
Tabliczka nurkowa powinna być na ręce, na której będzie nam prościej zapisywać. Osoby praworęczne, mocują tabliczkę na ręce lewej, leworęczni odwrotnie.
tabliczka nurkowa
Informacje na tabliczce mogą być bardzo różne. Tu widać tablicę z 16 cyframi, służącą do sprawdzania poziomu narkozy azotowej u nurków.

Dla bardzo wymagających nurków, dobrym rozwiązaniem może być notes nurkowy, który pozwala na zapisanie znacznie większej ilości informacji.