Test skafander mokry Eques Dual-Flex

testy sprzętu


Opis

Skafander mokry: model Dual-Flex.

Komplet ubranie składa się z trzech części, tj. overalla i kamizelki docieplającej z zintegrowanym kapturem. Do zestawu dołączony jest dodatkowo osobny kaptur. Overall i kamizelka są trójkolorowe.

Overall

Overall w zasadniczej części jest wykonany z neoprenu o grubości 5 mm, do wewnątrz wyścielonego frotą. Na wysokości stawów łokciowych w rękawach i stawów kolanowych w nogawkach wstawiono cieńszy 3,5 mm materiał o specjalnym profilowaniu, zapewniającym bardzo dużą rozciągliwość i tym samym większą manewrowość overalla.

Overall posiada zamek główny z tyłu na plecach, zakończony dodatkową taśmą zamocowaną na suwaku w celu samodzielnego zamykania i otwierania ubrania, suwak zamka po zamknięciu jest zakryty dodatkowo patką, od wewnątrz zamek jest zabezpieczony dwoma listwami neoprenowymi, skutecznie zwiększającymi stopień szczelności zamka głównego. Dodatkowo, overall ma zamki krótkie w rękawach i nogawkach.

W rękawach i nogawkach overalla znajdują się wewnętrzne manszety neoprenowe, które skutecznie ograniczają przepływ wody do środka skafandra. Ponadto, overall na wysokości szyi wykończony jest stójką, zapinaną z przodu na krótki zamek. Pod spodem zamka znajduje się dodatkowa podkładka neoprenowa, zwiększająca szczelność zamka i oddzielająca go od bezpośredniego kontaktu ze skórą użytkownika.

Na nogawkach overalla umieszczono system wzmocnień - łaty kolanowe, które podwyższają ochronę miejsc bardziej narażonych na ewentualne uszkodzenia.

Kamizelka docieplająca

Kamizelka w zasadniczej części wykonana jest z neoprenu o grubości 7 mm wyścielanego do wewnątrz frotą. Posiada jeden zamek umieszczony z przodu, dodatkowo od wewnątrz zamek jest zabezpieczony listwą neoprenową. Posiada krótkie rękawki oraz zintegrowany kaptur, który jest dodatkowo wyposażony w system zaworów labiryntowych, umożliwiających szybkie odprowadzenie nadmiaru powietrza.

Rozmiary

Skafander Eques Dual-Flex robiony jest w wersji dla kobiet i mężczyzn w następujących rozmiarach:

Standardowa kolorystyka to w przypadku mężczyzn czarno-czerwono-ciemnoszara

Skafander mokry Eques Dual-Flex

Standardowa kolorystyka to w przypadku kobiet to czarno-pomarańczowo-ciemnoszara

Skafander mokry Eques Dual-Flex

Firma Eques, jeżeli chodzi o rozmiary i kolorystykę jest bardzo elastyczna, można wybrać sobie dowolne kolory oraz uszyć piankę dedykowaną (według przesłanych rozmiarów).

Skafander mokry Eques Dual-Flex

Korzystając ze strony producenta bardzo szybko i łatwo można zaprojektować ubiór dla siebie. Poniżej zamieszczam przykłady.

Skafander mokry Eques Dual-Flex

Skafander mokry Eques Dual-Flex

Skafander mokry Eques Dual-Flex