Nowości na stronie 2014

nowości na stronie


Chorwacja - Plitwickie Jezera cz2

środa, 12 listopada 2014 21:06

Druga część zwiedzania Parku Narodowego Plitvickie Jeziora. Zobacz zdjęcia z Parku Narodowego Plitvickie Jeziora cz 2.

Węzeł GIG

wtorek, 11 listopada 2014 20:27

Węzeł GiG najlepiej się nadaje do połączenia latarki zapasowej z karabinkiem, ale również tą metodą można łączyć inne elementy z karabinkiem. do wykonania węzła potrzebna jest guma 4mm i oczywiście karabinek. Gumę najłatwiej zakupić w duzych marketach budowlanych. Ja zawsze mam kilka metrów takiej gumy w niezbędniku narzędziowym płetwonurka.

Chorwacja - Plitwickie Jezera

niedziela, 09 listopada 2014 18:53

Plitwickie Jeziora - Park Narodowy Plitvickie Jeziora od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO i wart jest odwiedzenia ze względu na unikatowe walory przyrodnicze. Wody rzeki Korany powodując erozję wapiennych skał utworzyły w naturalny sposób zespół wielu połączonych jezior z których każde znajduje się na innym poziomie. Niezliczone kaskady krystalicznie czystej wody tworzą przepiękne widoki. Zobacz zdjęcia z Parku Narodowego Plitvickie Jeziora.

NUNO GOMES - "Poza błękitem"

sobota, 08 listopada 2014 12:11

NUNO GOMES, rekordzista świata w nurkowaniu, przyjedzie do Polski w dniach 14-20 listopada promować autobiografię "Poza błękitem". Jeden człowiek, dwa rekordy, dziesiątki tysięcy godzin spędzonych pod wodą. Nurkowanie, w którym liczy się perfekcyjny plan i maksymalna osiągalna dla człowieka głębokość. Zobacz Nuno Gomes - "poza błękitem".

Zmiany na stronie www.nurkomania.pl

niedziela, 02 listopada 2014 17:24

Zmiany na stronie, na razie zmieniła się lekko nawigacja, ale w czasie najbliższych miesięcy ulegnie zmianie reszta serwisu - pojawią się nowe strony i nowe działy. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Piszcie martin(a)nurkomania.pl.

Mateusz Malina spełnia swoje marzenia - jedzie na zawody nurkowania swobodnego na Bahamy! - Czy pobije kolejny rekord?

czwartek, 23 października 2014 19:33

Mateusz Malina ma dobrą passę. Jedyny Polak ze światowej czołówki w nurkowaniu swobodnym, wicemistrz świata z 2011 roku, dzięki pomocy sponsora, może rozwijać swój talent i podejmować kolejne wyzwania. W lipcu br. dołączył do projektu "Grena Talents Forge", wspierającego młodych, utalentowanych sportowców, a już w listopadzie zrealizuje jedno ze  swoich marzeń i weźmie udział w zawodach Vertical Blue Championship na Bahamach.

50-lecie AKP Krab

środa, 22 października 2014 23:06

I stało się w tym roku mija 50-lecie Akademickiego Klubu Podwodnego "Krab". Moja przygoda z Krabem zaczęła się w roku 1987 i trwa do tej pory. Pierwszym jubileuszem, który pamiętam było 25-lecie, wtedy imprezy związane z obchodami były w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie odbył się koncert Marka Grechuty. Klub wielokrotnie zmieniał siedzibę i Prezesów, ale dwie rzeczy pozostały niezmienne - cały czas zajmował się nurkowaniem i trwał przy jednej organizacji CMAS.

I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą

sobota, 01 marzec 2014 17:46

I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą odbył się 1 marca 2014, nurkowie wystartowali o 11:05 z Przystani Wioślarskiej AZS AWF Kraków i dopłynął prawie do Kładki Ojca Bernatka. Spływ zakończył się pod mostem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 12:20 gdzie było wygodne wyjście. Zobacz relację I Zimowy Podwawelski spływ Wisłą.

Nurkowanie komunikacja światłem

niedziela, 26 stycznia 2014 13:08

Pojawiły się nowe zdjęcia na stronie komunikacja światłem , nie wiem czemy dopiero teraz, pewnie z braku czasu.

Ryby pstrąg tęczowy

niedziela, 12 stycznia 2014 21:28

Altls ryb polskich wód, został wzbogacony o pstrąga tęczowego (Oncorhynchus mykiss). Zdjęcia wykonane w Serbii przed wejściem do jednej z jaskiń.