Nowości na stronie 2015

nowości na stronie


Majówka 2015 - VIII zlot nurkowy w Jezerach

czwartek, 26 marca 2015 13:33

Zapraszamy na majówkę z Nautilusem w piękny region północnej Dalmacji - z lazurowym Adriatykiem, pasmami gór i największymi chorwackimi parkami: Krka, Kornaty, Paklenica, Telascica, Vransko Jezero oraz zabytkami z listy UNESCO: starówkami miast Zadar, Szybenik, Split, Trogir. Tu każdy odnajdzie swoje miejsce! VIII zlot nurkowy w Jezerach.

Piotrosz (Zeus faber)

sobota, 31 stycznia 2015 17:57

Piotrosz, (Zeus faber) - gatunek ryby z rodziny piotroszowatych (Zeidae). Inna nazwa to paszczak. Piotrosza to bardzo charakterystyczna ryba, mocno spłaszczona z wyraźnym czarnym okiem na środku płaszczyzny bocznej ciała, możemy spotkać piotrosza w Morzu Śródziemnym, jest rybą żyjącą samotnie więc wielkich stad tych ryb nie zobaczymy, nie jest specjalnie płochliwy, więc może być doskonałym obiektem dla podwodnych fotografów. Więcej na stronie piotrosz Zeus faber.

Wilhelm Gustloff

sobota, 30 stycznia 2015 21:16

Dziś mija 70 lat od pewnie największej morskiej tragedii, tragedi, która zdażyła się na Bałtyku, szacuje się że mogło w niej zginąć nawet 10 000 osób, co w porównaniu z tragedią Tytanika, gdzie przypomnę zgineło 1500 ludzi może się wydawać prawdziwym koszmarem. Pamietajmy jednak, że gdy tonoł Wilhelm Gustloff panowała wojna, II Wojna Światowa. Przeczytaj o tragedii jaka spotkała statek Wilhelm Gustloff.

Bare X-Mission - nowy skafander suchy

sobota, 17 stycznia 2015 19:38

X-Mission to  uzupełnienie kolekcji technicznych skafandrów Bare. X-Mission został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić surowe wymagania  technicznych nurków. W tym momencie posiadamy w swojej kolekcji dwa suche skafandry dedykowane dla nurków jaskiniowych/technicznych  X-Mission i HDC Expedition Tech Dry. Więcej o Bare Bare X-Mission

Suunto EON Steel

niedziela, 11 stycznia 2015 20:45

Nadeszła nowa era w rozwoju komputerów nurkowych Suunto. Korzystając z ponad 75 lat doświadczeń, Suunto wprowadza komputer nurkowy najnowszej generacji. Suunto EON Steel łączy w sobie zalety zaawansowanej technologii z możliwościami dostosowania ekranów (można dokładnie określić, które informacje powinny być wyświetlane), dodatkowa zaleta tojasny kolorowy ekran, który czytelnie wyświetla informacje. Komputer jest oferowany w komplecie z paskiem lub mocowaniem na gumkach. Komputer chroni odporna na uszkodzenia obudowa, ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Gwarantowana głębokość do 150m. Zobacz jak wygląda komputer nurkowy Suunto EON Steel.

Oceanic VTX Oled

niedziela, 11 stycznia 2015 11:23

Na początku stycznia 2015r. do sprzedaży powinien wejść najnowszy komputer firmy Oceanic VTX Oled. Jak widać nadchodzi era komputerów oledowych, co w sumie nie jest zaskoczeniem, na przykładzie komputerów firmy Xdeep widać jak wielkim cieszą się powodzeniem. Czy nowy komputer firmy Oceanic znajdzie swoich miłośników czas pokaże.