Nowości na stronie 2010

nowości na stronie


2010.11.11 Nurkowanie z łodzi - strona ta ma na celu zapoznanie nurków z technikami oraz warunkami nurkowania z łodzi, zasadami przechowywania sprzętu, zachowania się na łodzi, fachową terminologią, aspektami prawnymi nurkowania z łodzi, metodami wchodzenia i wychodzenia z wody oraz radzenia sobie z chorobą morską.
2010.09.20 Morze Śródziemne przyciąga corocznie sporo nurków, zobacz jaki ryby i zwierzęta można zobaczyć w trakcie nurkowania lub nurkowania bezdechowego - ryby i zwierzęta Morza Śródziemnego - galeria zdjęć.
2010.09.19 Wyjazd do Chorwacji zaowocował zdjęciami z nurkowań. Nurkowania były prowadzone z wyspy Murter z Nautilusem - zdjęcia podwodne z Chorwacji 2010 - galeria zdjęć.
2010.05.30 Alkohol i odwodnienie to jedna z przyczyn choroby dekompresyjnej. Pewnie wiele osób o tym czytało, ale czy bierze to sobie do serca. Może opis rzeczywistego wypadku pozwoli bardziej poważnie podejść do tego tematu - przeczytaj opis rzeczywistego wypadku nurkowego alkohol i odwodnienie.
2010.03.28 Często stajemy przed dylematem jak połączyć, karabinek i latarkę, czy karabinek z wężem wysokiego ciśnienia. Jednym z najlepszych rozwiązań jest użycie węzła DIR. Węzeł nie jest trudny, aby go zawiązać potrzebna jest linka o średnicy 1-2mm. Zobacz stronę patenty węzeł DIR.
2010.03.21 Nurkowanie pod lodem, jest fascynujące, obecnie coraz częściej przypomina nurkowanie jaskiniowe, brak liny daje większą swobodę, ale zwiększa również ryzyko. Kilka zdjęć podwodnych z ostatniego tej zimy nurkowania pod lodem - Zakrzówek 2010.
2010.03.05 Strona atlas fauny i flory wzbogacił się o nową stronę Diugoń. Diugoń (Dugong dugon) to morski ssak zaliczany do syren i jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel rodziny diugoni.